Ohnivá šou se vyvinula z točení s poi,což je forma žonglování, při které se točením míčů připevněných na provázcích vytváří kruhy různých tvarů a rozměrů. Poprvé tuto zábavu predváděli Maoři, obyvatelé Nového Zélandu. V překladu Poi znamená míč. Tuto techniku používali ženy na zvětšení ohebnosti zápěstí a rukou a muži na zpevnění ramen a zlepšení koordinace pohybů.

K točení je zapotřebí kromě odvahy ještě nějaké náčiní.Asi nejpoužívanější jsou řetězy,s kterými točím i já.Abyste si to dovedli představit,jde vlastně o kus řetězu,na jehož jednom konci je kožené poutko a na druhém nejčastěji kevlar (pevný žáruvzdorný syntetický materiál,který se používá v leteckém průmyslu a v armádě, na výrobu neprůstřelných vest a jako náhražka azbestu. Název vznikl zkrácením názvu „aromatický polyamid“).Kevlarový konec se namočí do paliva a když se s ním točí,tak vytváří ohnivé kruhy. 

Válečky a věže:

Opičí pěsti a Moon blaze:

Já jsem začal točit s válečky,ale po roce používání jsem zjistli,že na rozdíl od opičích pěstí velmi špatně hoří,nebo spíš rychleji zhasínají.